Klub Miłośników Wołynia
» Strona Główna » Wyszukiwarka » Forum » Indeks nazwisk ziemian Wołynia pochodzący z 1929 roku » Kuchary - świat którego nie ma
 » Nawigacja
Strona Główna
Internetowy "Przegląd wołyński"
Forum
---
Wywiad z p. Bogusławem Żukowskim
Artykuł na temat powstania listopadowego na terenach ziemi wołyńskiej
Historia Wołynia
Woj.wołyńskie I Rzeczpospolitej
Historia powstania kolonii Urszulin
Ludobójstwo na Wołyniu - rzeź wołyńska
Szacunki ofiar
OUN-UPA - historia ukraińskiego nacjonalizmu
Geografia
Czym jest dialekt? Geneza dialektu i różnice pomiędzy dialektem a gwarą. Dialekt północnokresowy.
Akcja przesiedleńcza 1944-46
Równe - opis miasta
Żytomierz - opis miasta
Włodzimierz Wołyński - opis miasta
Polityka wołyńska
Indeks nazwisk ziemian Wołynia pochodzący z 1929 roku
Zabytki kultury i sztuki polskiej woj.wołyńskiego.
Postawa Polaków po zabójstwach dokonanych na ich rodakach przez nacjonalistów ukraińskich
Ślady po antypolskich akcjach w dokumentach niemieckich i sowieckich
Szlachta Wołyńska
Polska samoobrona na Wołyniu
Huculi - mieszkańcy Wołynia
Ilustrowany przewodnik po Wołyniu
Wiedza Polaków na temat Wołynia - statystyki
Juliusz Słowacki - poeta wschodu
Wołyńska poezja
Kuchary - świat którego nie ma
Historia rodu Ostrogskich
List Pani Katarzyny Urbanowicz
Kulisy konfliktu Stepana Bandery i Andrija Melnyka
Wybitny Wołyniak Władysław Tadeusz Filar
Zapomniany bohater Henryk Cybulski
Muzyk wołyński, przyjaciel Chopina - Ignacy F. Dobrzyński (cz.1)
Fałszywy zarzut - historia pewnej fotografii
Recenzja książki "Ludobójstwo..." autorstwa Władysława i Ewy Siemaszków
Recenzja książki pt. "Wołyń 1939-1944. Eksterminacja czy walki polsko-ukraińskie"
Bohaterscy Ukraińcy
Polskie straty materialne na Wołyniu
Czy integralny nacjonalizm był faszyzmem?
Wołyński Katyń
Operacja "Wisła"
"Wojsko Polskie a bandyci z UPA" - recenzja
Haniebne nagrania, czyli jak dziś oddaje się hołd "bohaterom" z OUN-UPA
Czeskie ofiary Katynia
 » Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 299
Najnowszy Użytkownik: anok2866
 » Witamy

Szanowni Państwo, 

serdecznie dziękuję za odwiedzenie serwisu wolyn-45.prv.pl, którego początki sięgają roku 2008, kiedy to jako kilkunastolatek utworzyłem najpierw bloga poświęconego tematyce wołyńskiej, następnie zaś, zachęcony opiniami osób zaznajomionych z historią Wołynia i chcących zrzeszać się bez względu na swoje aktualne miejsce zamieszkania (a taką możliwość daje przecież Internet) stworzyłem Klub Miłośników Wołynia w jego obecnej postaci. 

Do Państwa użytku pozostawiam forum http://www.klubmilosnikowwolynia.tnb.pl/forum/index.php 

Strona wymaga jeszcze mnóstwa pracy. Od 20.02.2016 r. jest poddawana modernizacji, której celem jest usprawnienie działania portalu. 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą bądź kontaktem ze mną, proszę o wiadomość e-mail:

milosz.bz@o2.pl

 » News
Podsumowanie tygodniowych prac
Szanowni Państwo,

piszę, by po raz kolejny "pochwalić się" zmianami, które zaszły w naszym serwisie. Dotychczasowe działania (usunięcie niedziałających treści i "ślepych" odsyłaczy wraz z kodami html do usług zliczających odwiedziny) przyniosło zamierzony efekt i wolyn-45.prv.pl działa sprawniej. Zmiana adresu e-mail pomogła z kolei w kontakcie z Użytkownikami strony (ta zmiana była konieczna, ponieważ poprzedni e-mail już nie istnieje).

Jednakże jednym z największych problemów w okresie 2013-2014 byli spamerzy. Tak zwane "boty" rejestrowały się w serwisie i publikowały (na forum, w shoutboxie, w komentarzach) mnóstwo reklam. Wprawdzie nie były one groźne, lecz z pewnością uciążliwe. Systematycznie kasowałem więc konta tworzone przez "boty" i usuwałem zamieszczane przez nie treści. Jednakże, była to syzyfowa praca. Ażeby więc uniknąć dalszych prób spamowania, wyłączyłem możliwość samodzielnego aktywowania konta. Tej zmiany nie cofnąłem.

Na czym polega rejestracja? Każdy, kto chce zarejestrować się w serwisie, może to zrobić bez mojej pomocy, jednakże sama aktywacja konta leży w moim obowiązku. Zgodzę się co do tego, że jest to swego rodzaju komplikacja. Jednakże - komplikacja konieczna, jeżeli chcemy, by wolyn-45.prv.pl nie zamienił się w górę spamu. "Boty" rejestrowały się same, a ich konta były aktywowane "z automatu", co umożliwiało bałaganienie. Zapewniam ponadto, że wszystkie "sztuczne" konta zostały usunięte. Było przy tym dużo pracy; w sumie skasowałem około 100 fałszywych kont. Aby nie popełnić błędu (nie usunąć konta, które spamerskim nie było) na zagranicznych serwisach upewniałem się, że ich adresy IP figurowały na "czarnych listach". Konta rejestrowano w różnych częściach świata.

Do wielu z Państwa zwróciłem się już mailowo, m.in. w sprawie poszukiwań bliskich. Wszystkich zachęcam do kontaktu pod adresem e-mail:

milosz.bz@poczta.o2.pl

Dziękuję
Milosz dnia luty 25 2016 16:58:33 · 0 Komentarzy · 133 Czytań · Drukuj
Sporo zmian
Drodzy Państwo,

ostatnio zaszły dwie duże zmiany. Z pierwszą zdążyłem już Państwa zapoznać - jest nią zmiana adresu e-mail Klubu Miłośników Wołynia, który jest jedynym funkcjonującym. Była ona podyktowana koniecznością. Poprzednia skrzynka mailowa nie istnieje.

Drugą zmianą jest efekt moich kilkugodzinnych prac nad Stronami (do których odsyłaczami są panele z lewej strony, np. "Wołyńska poezja"). Usunąłem strony niedziałające (zawierały linki do artykułów/grafik, których w sieci już nie ma). Zajmowały tylko przestrzeń i dodatkowo źle wpływały na funkcjonowanie witryny. Przeprowadziłem ponadto gruntowne porządki, usuwając treści niepublikowane, które, jak niegdyś zakładałem, wkrótce znajdą swoje odnośniki na naszej witrynie (a tak się nie stało).

Moim celem było nie tylko sprawienie, by strona wyglądała estetyczniej, lecz także usprawnienie jej działania. To dlatego z wielu podstron zniknęły grafiki "Kresy", zawierające w sobie html do usługi polegającej na zliczaniu odwiedzin. Nie dość, że opóźniały załadowywanie się podstron, to w dodatku od dawna nie były już przeze mnie używane.

To dopiero początek zmian. Mam nadzieję, że dzięki nim strona będzie prezentowała się bardziej estetycznie i sprawniej działała.

Spokojnego wieczoru
Milosz dnia luty 23 2016 22:40:45
0 Komentarzy · 127 Czytań · Drukuj
Nowa, sprawna poczta e-mail

Drodzy Państwo, adres e-mail, którym dotychczas się posługiwaliśmy (przedwojennywolyn@mailplus.pl) jest niedostępny. Być może uda się do niego powrócić. Na chwilę obecną jednak jedynym oficjalnym adresem e-mail Klubu Miłośników Wołynia jest ten, który znajdziecie Państwo pod wpisami na forum (zwłaszcza w dziale "Poszukiwania"), tj.:milosz.bz@poczta.o2.plZatem w razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, uwag bądź propozycji proszę zwracać się pod powyższy adres e-mail. Pocztę sprawdzam kilkukrotnie w ciągu dnia i żadna wiadomość nie zostanie pominięta. Dziękuję 


Milosz dnia luty 22 2016 16:30:12
0 Komentarzy · 113 Czytań · Drukuj
Oświadczenie założyciela

Drodzy Państwo, zakładając tę stronę, miałem kilkanaście lat - byłem pełen pasji, nie brakowało mi zaangażowania, a co najważniejsze, dysponowałem mnóstwem wolnego czasu. Przez te wszystkie lata wiele się zmieniło. Zacząłem studia, którym całkowicie się oddałem. Jednakże w moich myślach powracał Klub Miłośników Wołynia, do którego mam przeogromny sentyment. KMW powstał, gdy byłem kilkunastolatkiem, dlatego z nostalgią wracam do tamtych czasów, a niektóre zakamarki serwisu są dla mnie niczym wehikuł czasu. Mija bowiem osiem lat od powstania wolyn-45.prv.pl 


Chcę oświadczyć - uroczyście :-) - że w moich planach jest dalsze prowadzenie KMW, ale nie w taki sposób, jak dotychczas. Moim celem jest poddanie zawartości serwisu gruntownej "obróbce", przede wszystkim merytorycznej. Uważam się za perfekcjonistę i chcę, by wszystko tutaj było dopięte na przysłowiowy "ostatni guzik". 


W związku z powyższym, gorąco zachęcam Państwa do współpracy, a jednocześnie przepraszam, że ostatnimi czasy kontakt ze mną był utrudniony. Dopełnię wszelkich starań, by serwis rozwijał się i docierał do kolejnych odbiorców. 


Dziękuję za uwagę i życzę Państwu spokojnego wieczoru.


 


Milosz dnia luty 20 2016 19:54:01
0 Komentarzy · 123 Czytań · Drukuj
Kwartalnik

"Wołyń Bliżej"Kwartalnik Społecznego Komitetu Pomocy Parafii Rzym.-kat. w Równem na Wołyniu.

Redaktor: Józef Łukasiewicz

ISSN 1425 008X

Kwartalnik „Wołyń Bliżej" wychodzi regularnie od początku 1994 r. (do maja 2010 r. 66 wydań). Format A5, objętość od 96 + 4 stron. Kolorowa okładka. Nakład 700 egz.

Pismo wysyłane jest w zamian za dobrowolną ofiarę na pomoc parafii w Równem i Kostopolu. Kolportaż wyłącznie drogą pocztową. Zamiawiać można:

Społeczny Komitet Pomocy Parafii Rz.-kat w Równem; ul. Kopernika 49, 23-300 Janów Lubelski, tel. 15 872 49 50 e-mail wolyn.blizej@autograf.pl
Milosz dnia maj 27 2010 20:46:04
0 Komentarzy · 956 Czytań · Drukuj
 » Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 » Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ReginaL
12/07/2016 12:26
"Mizocz bezpowrotnie minionej przeszłości" -wydanie Kraków 2010, drukarnia Pijarów. Wspomnienie o ludziach i zabytkach - o tym co przestało istnieć.

grazyna
16/05/2016 18:18
Witam serdecznie,szukam osoby która zrobiła zdjęcie grobu Zaleskich na cmentarzu w Bereżnicy.

Milosz
21/02/2016 13:39
Drodzy Państwo, bardzo proszę o załączanie swojego adresu e-mail w apelach dotyczących poszukiwań na naszym forum. Ułatwi nam to sprawny kontakt.

AgnieszkaG
09/02/2016 15:13
Witam serdecznie Szukam kolejnych pokoleń mieszkańców Aleksandrówka. Powiat Łuck. Jak potoczyły sie losy waszych rodzin i w której części Polski mieszkacie?

Przemek
31/12/2015 12:19
Szukam informacjio nazwisku MAJŁOWSKI okolice Poczajowa oraz KOCEBA okolice Tarnopola

Mwad
07/05/2014 11:13
Szukam informacji na temat rodziny Wadeckich z parafii Beresteczko.

stowarzyszenie Dzieci Serc
23/03/2014 23:33
cd 70 rocznicę ludobójstwa Polaków w Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie oraz w 75 rocznicę ludobójstwo w Piaśnicy koło Wejherowa tzw. Kaszubska Golgota odczytany na Zaduszkach Narodowych w

stowarzyszenie Dzieci Serc
23/03/2014 23:31
zapraszamy do VII ogólnopolskiego konkursu na apel poległych: w 100 rocznicę wybuchu I Wojny Światowej i wymarszu Legionów z Krakowa 70 rocznicę akcji ,,Burza” w tym operacji ,,Ostra Brama

tomcio123
01/02/2014 16:37
Szukam wiadomości o rodzinie Kucharskich i Kułakowskich z Jezjoran Polskich.Moja mama Genowefa Kucharska ur.14.07.1940r.w Jezioranach Polskich jako córka Jana i Anny Kucharskich z domu Wiatr [prawdop

tomcio123
01/02/2014 16:35
Szukam wiadomości o rodzinie Kucharskich i Kułakowskich z Jezjoran Polskich.Moja mama Genowefa Kucharska ur.14.07.1940r.w Jezioranach Polskich jako córka Jana i Anny Kucharskich z domu Wiatr [prawdop

Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie